Walentynki w internacie

Walentynki w internacie

Czym właściwie jest miłość? Te pytanie stawiają sobie ludzie tak długo, jak istnieje świat. W tym roku w Internacie Zespołu Szkół w Oleszycach z okazji walentynek został zorganizowany wieczór zabaw. W odświętnym wystroju, wśród serduszek, czerwonych balonów i wielu ozdób

Czytaj więcej...

Góra Grosza

Góra Grosza

Wychowankowie Internatu Zespołu Szkół w Oleszycach, podobnie jak w ubiegłym roku, przystąpili do XX edycji akcji „Góra Grosza” organizowanej w całej Polce. Wychowankowie do specjalnie przygotowanej puszki wrzucali „grosiki”. Kluczowym celem jest uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz można

Czytaj więcej...

Zajęcia florystyczne w internacie

Zajęcia florystyczne w internacie

W okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w internacie odbyły się warsztaty florystyczne przeprowadzone przez Panią Magdalenę Buczkowską, niezwykle utalentowaną florystkę. Wychowankowie mogli połączyć naukę z zabawą i wyczarować świąteczne kompozycje w postaci ekochoinek wykonanych z naturalnych materiałów takich jak:

Czytaj więcej...

Andrzejki w internacie

Andrzejki w internacie

 

W dniu 28.11.2019 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa w jadalni naszego internatu. Przed dyskoteką wychowankowie częstowali się pysznymi babeczkami i ciasteczkami upieczonymi dzień wcześniej, specjalnie na tę okazję, przez koleżanki. Wszyscy miło spędzili czas z nadzieją, że dobre andrzejkowe wróżby się spełnią.

Czytaj więcej...

Zajęcia kulinarne w internacie

Zajęcia kulinarne w internacie

 

W dniu 27 listopada uczennice naszego internatu w ramach wolnego czasu uczestniczyły w zajęciach kulinarnych w pracowni gastronomicznej. Dziewczęta pod nadzorem pani wychowawczyni doskonaliły swoje umiejętności pieczenia różnych ciastek oraz współdziałania w grupie. Efektem tych zajęć były pyszne wypieki,

Czytaj więcej...

Otrzęsiny klas pierwszych

Otrzęsiny klas pierwszych

Tegoroczne otrzęsiny wychowanków klas pierwszych odbyły się 26 listopada 2019 r.  Tym razem przebiegały one w pirackiej atmosferze. Zorganizowane zostały przez Radę Młodzieżową Internatu pod opieką wychowawców internatu. Głównym celem tego wydarzenia było integrowanie młodzieży poprzez wspólną zabawę. Uczestnicy

Czytaj więcej...